W gabinecie trychologicznym Planet Hair leczymy 2 rodzaje łupieżu:
suchy i tłusty
– oba linią naturalnych produktów Nubea Solutia.
Działanie:
Skutecznie hamuje powstawanie łupieżu
Łagodzi swędzenie Uspokaja i wycisza skórę głowy
Włosy po zastosowaniu kuracji są miękkie i lśniące
Kuracja
Kuracja trwa 5 tygodni
Zabieg 1H
Pakiet 5 zabiegów - z kosmetykami do kuracji domowej 925 zł
Pakiet 5 zabiegów bez kosmetyków do kuracji domowej 750 zł
Łupież to zdecydowanie najczęściej występujące schorzenie skóry głowy, z którym choć raz w życiu walczył chyba każdy. Swędząca i zaczerwieniona skóra na głowie, łuszcząca się skóra i ciągły dyskomfort, to najczęstsze problemy z jakimi mierzy się osoba z łupieżem. Problem ten można jednak szybko i efektywnie rozwiązać, a pomóc w tym może odpowiednia terapia u trychologa.
By skutecznie walczyć z jakimś problemem, trzeba go najpierw dobrze zdiagnozować oraz poznać jego przyczynę. Wywiad trychologiczny raz diagnostyka obrazowa pozwolą dobremu specjaliście ocenić, z jakim rodzajem łupieżu boryka się pacjent i jak można mu pomóc w walce z chorobą.
Łupież to najczęstsza choroba skóry głowy, która posiada charakter nawrotowy. Za jego powstawanie odpowiedzialne za bytujące na skórze głowy grzyby z gatunku Malassezia. Grzyb ten występuje w mikrobiomie skóry głowy, niestety łupież pojawić się może wówczas, gdy mamy do czynienia z brakiem równowagi mikrobiomu oraz w wyniku upośledzenia funkcjonowania bariery naskórkowej skóry głowy. Przyczynami łupieżu mogą być także czynniki zewnętrze takie jak zanieczyszczenia, promieniowanie UV, a nawet stres oraz nieprawidłowa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Zaostrzenia łupieżu bardzo często pojawiają się jesienią i zimą jako skutek zmian temperatury, noszenia czapek, przesuszenia powietrza ogrzewaniem. Niestety, jeśli masz tendencję do łupieżu, musisz opanować zasady pielęgnacji i profilaktyki, by choroba ta nie nawracała nazbyt często.
Łupież suchy
To na łupież suchy najczęściej skarżą się pacjenci. Jego łacińska nazwa brzmi pityriasis simplex i jest to rodzaj łupieżu lokalizującego się na owłosionej skórze głowy. Łupież suchy objawia się białymi, suchymi łuskami, które dostrzegamy na ubraniu i na włosach. Często zmianom chorobowym towarzyszy także świąd.
Łupież tłusty
Pityriasis steatoides to kolejny rodzaj łupieżu, nazywany także łupieżem tłustym lub łupieżem łojotokowym. Jego objaw to stan zapalny z tłustymi, żółtawymi łatami złuszczającego się naskórka. Łupież łojotokowy może być następstwem źle leczonego łupieżu suchego. Powoduje także szybkie przetłuszczanie się włosów.