TRYCHOLOGIA

zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy oraz pielęgnacją, która ma na celu poprawę jakości skóry głowy, a tym samym również samych włosów.

Do zadań trychologa należy zdiagnozowanie problemu z jakim zgłasza się klient oraz ustalenie planu działania w celu poprawy jakości życia pacjenta. Dlatego niezwykle istotne jest przeprowadzenie rozmowy, podczas której możliwe jest poznanie przyczyn powstania problemu zdrowotnego i estetycznego związanego ze skórą głowy jak: Wypadanie włosów Łysienie Łojotokowe zapalenie skóry głowy Przetłuszczająca się skóra głowy Łupież Łuszczyca Podrażnienie, swędzenie skóry głowy Wspomaganie przy leczeniu łysienia plackowatego

Włosy należy umyć dzień przed wizytą. Umożliwia to właściwą ocenę stanu skóry głowy, okolicy około i międzymieszkowej, poziomu zanieczyszczenia i natłuszczenia skóry oraz włosów. Należy pamiętać, że stan naszych włosów czy skóry głowy jest często tylko objawem nieprawidłowości, a nawet chorób występujących w naszym organizmie. Dlatego jeśli jest taka możliwość należy zabrać ze sobą komplet aktualnych badań co ułatwi znalezienie przyczyny problemu i będzie miało bezpośredni wpływ na podejmowane dalej działania. Chcąc uzyskać optymalny efekt zabiegi wykonuje się w serii od 4 do 6 zabiegów.